Girls Girls 5th grade Division 1
Tuesday, February 19, 2019
 Springfield G5-1 Goodman16
McLean G5-1 Murrell13
Sunday, February 17, 2019
 Fort Hunt G5-1 Loving28
Burke G5-1 Seigle20
 Gainesville G5-1 Holder27
McLean G5-1 Murrell18
 Burke G5-1 Coutinho28
South Loudoun G5-1 Samson20
 Vienna G5 -1 Korman40
Reston G5-1 Barr39
Saturday, February 16, 2019
 Springfield G5-1 Goodman20
Burke G5-1 Seigle18
 CYA G5-1 Kang33
Arlington G5-1 Piacenza25
 Gainesville G5-1 Holder33
South Loudoun G5-1 Samson9
 South Loudoun G5-1 childress25
McLean G5-1 Murrell20
Girls Girls 5th grade Division 2
Sunday, February 17, 2019
Arlington G5-2 Hurst39
Annandale G5-2 Gorman18
 Baileys G5-2 Marshall26
CYA G5-2 Thompson2
 CYA G5-2 Murphy19
BRYC G5- Husemann13
 SYA G5-2 Moore32
FPYC G5-2 Lester14
 Gainesville G5-2 Furlong21
Springfield G5-2 Burdette6
 Great Falls G5-2 Exley23
McLean G5-2 Edwards13
Saturday, February 16, 2019
 Annandale G5-2 Gorman12
Fort Belvoir G5-2 Christian9
 Arlington G5-2 Hurst26
BRYC G5- Husemann7
 FPYC G5-2 Lester20
CYA G5-2 Thompson15
 McLean G5-2 Edwards36
Springfield G5-2 Burdette15
 SYA G5-2 Moore25
Lee-Mt. Vernon G5-2 Henderson18
 Great Falls G5-2 Exley25
Vienna G5 -2 Konstas19
Girls Girls 6th Grade Division 1
Sunday, February 17, 2019
 Arlington G6-1 Abundo32
Vienna G6-1 Parris22
 Fort Hunt G6-1 Heiner26
FPYC G6-1 Komaily25
 CYA G6 -1 Mawloud54
Great Falls G6 -1 Bond20
 Burke G6-1 Seay45
McLean G6-1 Crittenberger25
Saturday, February 16, 2019
 Burke G6-1 Seay29
FPYC G6-1 Komaily26
Girls Girls 6th Grade Division 2
Sunday, February 17, 2019
 Arlington G6-2 Broyles26
BRYC G6 -2 O'Connor19
 Burke G6 2 Wyant42
Vienna G6 -2 Colyar18
 Falls Church G6 -2 Madison36
Springfield G6-2 Duckett34
 Gainesville G6-2 Naples44
South Loudoun G6-2 Bielecki9
 South Loudoun G6 -2 Lisack21
Great Falls G6 -2 Knight14
 McLean G6 -2 Mendenhall 31
Reston G6 -2 Zeberlein9
Saturday, February 16, 2019
 Arlington G6-2 Broyles36
Great Falls G6 -2 Knight18
 Burke G6 2 Wyant31
Falls Church G6 -2 Madison28
 South Loudoun G6 -2 Lisack39
South Loudoun G6-2 Bielecki6
 McLean G6 -2 Mendenhall 38
Vienna G6 -2 Colyar8
Girls Girls 7th Grade Division 1
Sunday, February 17, 2019
 McLean G7-1 McNicoll43
McLean G7-1 Johnson34
 Springfield G7-1 Richards37
Vienna G7-1 Yoder34
 FPYC G7-1 Lester39
SYA G7-1 Heslep32
Saturday, February 16, 2019
 McLean G7-1 McNicoll22
Burke G7-1 Magliocchetti20
 South Loudoun G7-1 Clark23
McLean G7-1 Johnson21
 Springfield G7-1 Richards27
Gainesville G7-1 Gilliam25
 CYA G7-1 McConnell38
Vienna G7-1 Yoder24
Thursday, February 14, 2019
 FPYC G7-1 Lester41
Gainesville G7-1 Gilliam29
Girls Girls 7th Grade Division 2
Sunday, February 17, 2019
 Fort Hunt G7-2 Harris 2
South Loudoun G7-2 Ware0
Saturday, February 16, 2019
 Vienna G7-2 Kourtesis39
Arlington G7-2 Scarcella37
 Fort Hunt G7-2 Harris 43
Fort Belvoir G7 -2 Edwards29
 Great Falls G7-2 Kerrigan35
CYA G7-2 Rathinavelu28
 CYA G7-2 Jones20
Mt. Vernon G7-2 Elling13
 Burke G7-2 Davis27
South Loudoun G7-2 Ware19
 SYA G7-2 Jin Her25
Baileys CC G7 -2 Marshall12
 Arlington G7-2 Fowler38
Turnpike G7-2 Liedtke 18
Girls Girls 8th Grade Division 1
Sunday, February 17, 2019
 Arlington G8-1 Eisenberg34
McLean G8-1 Megas29
 Burke G8-1 Shimp39
Arlington G8-1 Berner26
 CYA G8-1 Costigan49
Vienna G8-1 Joost37
 Fort Hunt G8-1 Prater44
Turnpike G8-1 Komaily38
 Springfield G8-1 Wilson61
FPYC G8-1 Intermill38
Saturday, February 16, 2019
 Springfield G8-1 Wilson35
Arlington G8-1 Berner31
 CYA G8-1 Costigan74
FPYC G8-1 Intermill50
 Fort Hunt G8-1 Prater46
McLean G8-1 Megas22
Girls Girls 8th Grade Division 2
Sunday, February 17, 2019
 Burke G8-2 Gellad25
Gainesville G8-2 Shaw18
 Vienna G8-2 Trotter37
South Loudoun G8-2 Howell26
Saturday, February 16, 2019
 Annandale G8-2 Sawi 43
Baileys G8-2 Hudson30
 South Loudoun G8-2 Banks34
Reston G8-2 Seneca32
 McLean G8-2 McNicoll33
South Loudoun G8-2 Howell25
 SYA G8-2 Wells26
Fort Belvoir G8-2 Barfield25
 Vienna G8-2 Trotter39
Lee-Mt. Vernon G8-2 Ebron22
Thursday, February 14, 2019
 Vienna G8-2 Trotter40
Reston G8-2 Seneca33
Boys Boys 5th grade Division 1
Tuesday, February 19, 2019
 BRYC B5-1 Gonzalez47
Vienna B5 -1 Choi30
 Reston B5-1 Byrnes24
Vienna B5-1 Stolburg21
Sunday, February 17, 2019
 Lee District B5-1 Diffenbach44
Annandale B5-1 Martin13
 Arlington B5-1 Lowen37
Jame Lees B5-1 Wade20
 Burke B5-1 Rapoza40
Vienna B5 -1 Choi28
 CYA B5-1 Jones44
South Loudoun B5-1 kahn33
Saturday, February 16, 2019
 Arlington B5-1 Lowen48
BRYC B5-1 Gonzalez33
 Burke B5-1 Buttrey42
Annandale B5-1 Martin30
 Reston B5-1 Byrnes30
CYA B5-1 Katsakos15
 Jame Lees B5-1 Wade41
McLean B5-1 Jackson37
South Loudoun B5-1 kahn39
Burke B5-1 Rapoza30
 Lee District B5-1 Diffenbach44
Vienna B5-1 Stolburg30
Boys Boys 5th grade Division 2
Tuesday, February 19, 2019
 Fort Hunt B5-2 Forti42
Arlington B5-2 Sadaka28
 Gainesville B5-2 Burkhart45
Herndon B5-2 Jones34
 Falls Church B5-2 Kusic57
South Loudoun B5-2 choi39
Sunday, February 17, 2019
 Falls Church B5-2 Kusic50
Herndon B5-2 Jones24
 Fort Belvoir B5-2 Taylor48
Great Falls B5-2 Whelan22
 Great Falls B5-2 Brown41
Fort Hunt B5-2 Forti18
 Mt. Vernon B5-2 Coleman44
South Loudoun B5-2 choi31
 McLean B5-2 Broad52
Springfield B5-2 Wilson41
Saturday, February 16, 2019
 Falls Church B5-2 Kusic47
Fort Belvoir B5-2 Taylor43
 Arlington B5-2 Sadaka37
Fort Hunt B5-2 Forti32
 Springfield B5-2 Wilson35
Gainesville B5-2 Burkhart33
 Great Falls B5-2 Brown58
South Loudoun B5-2 choi33
 Mt. Vernon B5-2 Coleman46
Great Falls B5-2 Whelan22
 Herndon B5-2 Jones40
McLean B5-2 Broad33
 Manassas Park B5-2 Gaskins45
SYA B5-2 Hill33
Boys Boys 5th grade Division 3
Sunday, February 17, 2019
 CYA B5-3 Rice29
Arlington B5-3 Filides23
 Burke B5-3 Mitchell42
Turnpike B5-3 Ours23
 Gainesville B5-3 Ly43
South Loudoun B5-3 frazitta24
 Hurricanes B5-3 Richards42
Springfield B5-3 Morrison11
 South County B5-3 Johnson48
Reston B5-3 Legler23
 FPYC B5-3 Malesky45
SYA B5-3 Parker24
Saturday, February 16, 2019
 Burke B5-3 Mitchell36
CYA B5-3 Rice22
 Arlington B5-3 Filides41
FPYC B5-3 Malesky38
 Gainesville B5-3 Ly60
SYA B5-3 Parker29
 South Loudoun B5-3 frazitta41
Reston B5-3 Legler19
 South County B5-3 Johnson32
Turnpike B5-3 Ours28
Thursday, February 14, 2019
 FPYC B5-3 Malesky45
Hurricanes B5-3 Richards42
Boys Boys 6th Grade Division 1
Sunday, February 17, 2019
 Arlington B6-1 Maher41
Falls Church B6-1 Whitaker28
 Reston B6-1 Scott61
South Loudoun B6-1 stemberger39
 McLean B6-1 Carey42
SYA B6-1 Morin41
 Gainesville B6-1 Weinschenk46
Turnpike B6-1 Ours36
 Fort Hunt B6-1 Koelsch49
Vienna B6-1 Epps37
Saturday, February 16, 2019
 Fort Hunt B6-1 Koelsch38
Gainesville B6-1 Weinschenk37
 McLean B6-1 Carey51
Falls Church B6-1 Whitaker36
 Reston B6-1 Scott54
CYA B6-1 Cubbage38
Boys Boys 6th Grade Division 2
Tuesday, February 19, 2019
 Burke B6-2 Sturtevant48
Fort Belvoir B6-2 Shern29
 South Loudoun B6-2 ackley37
Arlington B6-2 Remedios35
Sunday, February 17, 2019
 Alexandria B6-2 Thomas30
Gainesville B6-2 Walker26
 Great Falls B6-2 Nickels43
Gainesville B6-2 Gresham31
 Fort Belvoir B6-2 Shern40
Hurricanes B6-2 Fitzmaurice34
 Jame Lees B6-2 Wilson59
CYA B6-2 Utterback47
 Lee District B6-2 Troy45
Burke B6-2 Sturtevant44
BRYC B6-2 Aquil52
South Loudoun B6-2 ackley32
 Springfield B6-2 Arguedas42
Arlington B6-2 Remedios36
 Vienna B6-2 Burger37
Annandale B6-2 Nelson25
Saturday, February 16, 2019
 Springfield B6-2 Arguedas58
Gainesville B6-2 Gresham50
Boys Boys 6th Grade Division 3
Sunday, February 17, 2019
 FPYC B6-3 Varner30
Alexandria B6-3 Matthews16
 Herndon B6-3 Passmore37
Great Falls B6-3 Willson28
 South County B6-3 Matthews31
Burke B6-3 Brandow27
 South Loudoun B6-3 Cook54
Baileys B6-3 Bryant 15
Saturday, February 16, 2019
 Alexandria B6-3 Matthews58
SYA B6-3 Drakopoulos52
 Burke B6-3 Brandow2
Baileys B6-3 Bryant 0
 Herndon B6-3 Passmore58
South Loudoun B6-3 Cook47
 FPYC B6-3 Varner35
Lee-Mt. Vernon B6-3 Staab23
 McLean B6-3 Nance55
CYA B6-3 Wheeler34
Arlington B6-3 Urbanski31
Springfield B6-3 Bhatnagar25
Boys Boys 7th Grade Division 1
Sunday, February 17, 2019
 McLean B7-1 Tallent58
Annandale B7-1 Nickle28
 Lee-Mt. Vernon B7-1 Bosley53
Herndon B7-1 Harley19
 Manassas Park B7-1 Vick55
Great Falls B7-1 Bylund52
 McLean B7-1 Leggett80
Arlington B7-1 Shelley41
 South County B7-1 Jackson48
CYA B7-1 Lee46
 Vienna B7-1 Locey51
BRYC B7-1 Donovan 39
Saturday, February 16, 2019
 Arlington B7-1 Shelley50
CYA B7-1 Lee44
 Great Falls B7-1 Bylund44
Vienna B7-1 Locey30
 Lee-Mt. Vernon B7-1 Bosley60
South County B7-1 Jackson47
 Fort Belvoir B7-1 Miles48
Reston B7-1 Lansdowne45
 Burke B7-1 Shouman79
South Loudoun B7-1 Taylor50
Boys Boys 7th Grade Division 2
Sunday, February 17, 2019
 Fort Hunt B7-2 Forti69
Arlington B7-2 Nettles67
 South Loudoun B7-2 Cook63
Springfield B7-2 Robinson54
 SYA B7-2 McGhee62
South County B7-2 Young38
 Turnpike B7-2 Battaglia43
Gainesville B7-2 Madigan29
 FPYC B7-2 Ragan64
Vienna B7-2 Desenti35
Saturday, February 16, 2019
 Fort Hunt B7-2 Forti62
Springfield B7-2 Robinson56
Boys Boys 7th Grade Division 3
Sunday, February 17, 2019
 Arlington B7-3 Farrell53
Burke B7-3 Smydra30
 CYA B7-3 Dann2
dropped SYA B7-3 Bennett0
 Hurricanes B7-3 Chipps54
Lee-Mt. Vernon B7-3 Peters37
 South Loudoun B7-3 Park43
Falls Church B7-3 Sutton29
Saturday, February 16, 2019
 CYA B7-3 Dann47
Falls Church B7-3 Sutton43
 Arlington B7-3 Farrell32
Lee-Mt. Vernon B7-3 Peters29
 Lee-Mt. Vernon B7-3 Simonik35
Fort Belvoir B7-3 Terry29
Boys Boys 8th Grade Division 1
Tuesday, February 19, 2019
 Reston B8-1 Fuller69
Arlington B8-1 Jones47
Sunday, February 17, 2019
 Annandale B8-1 Nelson59
Arlington B8-1 Davis56
 Vienna B8-1 Marsden56
Arlington B8-1 Jones34
 McLean B8-1 J. McLean82
CYA B8-1 Rosenblatt55
 McLean B8-1 Cicale57
Falls Church B8-1 Trundle45
 Gainesville B8-1 Gresham58
SYA B8-1 Resquin50
 Great Falls B8-1 Bowman55
Springfield B8-1 Johnson47
 Lee District B8 -1 Haywood62
South County B8-1 Lynam59
 Lee-Mt. Vernon B8-1 Hoskins59
Reston B8-1 Fuller48
Saturday, February 16, 2019
 Gainesville B8-1 Gresham58
Arlington B8-1 Jones40
 Great Falls B8-1 Bowman54
Falls Church B8-1 Trundle21
 South County B8-1 Lynam66
Springfield B8-1 Johnson60
Thursday, February 14, 2019
 Lee-Mt. Vernon B8-1 Hoskins62
Arlington B8-1 Davis46
 Mt. Vernon B8-1 Brown45
Annandale B8-1 Nelson43
Boys Boys 8th Grade Division 2
Sunday, February 17, 2019
Burke B8-2 Partonen45
McLean B8-2 Jackson36
 Burke B8-2 Seay54
Lee District B8-2 McMinn 42
 Gainesville B8-2 D'Andrea67
CYA B8-2 Hadley50
 Fort Belvoir B8-2 Wimbush58
FPYC B8-2 Williams46
 Fort Hunt B8-2 Meares60
Gainesville B8-2 * RJ D'And36
 South Loudoun B8-2 Wolin47
SYA B8-2 Charneco43
Vienna B8-2 Sullivan52
South County B8-2 Reeves27
Saturday, February 16, 2019
 Fort Belvoir B8-2 Wimbush51
South Loudoun B8-2 Wolin39
 FPYC B8-2 Williams78
Lee District B8-2 McMinn 64
 Burke B8-2 Partonen40
Gainesville B8-2 * RJ D'And30
 Gainesville B8-2 D'Andrea58
Fort Hunt B8-2 Meares43
 McLean B8-2 Jackson57
CYA B8-2 Prochazka43
 FPYC B8-2 Williams53
South County B8-2 Reeves26
South Loudoun B8-2 Wolin2
Gainesville B8-2 * RJ D'And0
 SYA B8-2 Charneco50
CYA B8-2 Hadley34
Vienna B8-2 Sullivan38
Burke B8-2 Seay22
Thursday, February 14, 2019
 South Loudoun B8-2 Wolin54
CYA B8-2 Hadley35
 CYA B8-2 Prochazka54
SYA B8-2 Charneco49
Boys Boys 8th Grade Division 3
Sunday, February 17, 2019
 Lee-Mt. Vernon B8-3 Lucio56
South Loudoun B8-3 Arbore49
 Herndon B8-3 Green59
Springfield B8-3 Pearson46
Saturday, February 16, 2019
 SYA B8-3 Mawloud52
Baileys CC B8-3 Lewis35
 BRYC B8-3 Hymans46
Springfield B8-3 Pearson42
 Burke B8-3 Walsh67
Herndon B8-3 Green57